Врегулювання сімейних спорів без суду називають ще медіацією, тобто це Угода між спірними сторонами за допомогою медіатора, третьої сторони. Дана процедура часто використовується при шлюборозлучному процесі. Вона регулює права подружжя при розділі майна, сімейне право по відношенню до дітей.
Медіатор – особа, суб’єкт, третя сторона. Він з’ясовує умови кожного боку, направляє в потрібне мирне русло спірні питання, що виникли між конфліктуючими сторонами (подружжям, дітьми, батьками і дітьми).
Мета – прискорити процедуру шлюборозлучного процесу, отримати розділ майна (рухомого або нерухомого), визначити права і обов’язки по відношенню до неповнолітніх дітей.
Хто може бути медіатором?
Їм може виступити будь-яка людина, навіть та, яка не має вищої професійної освіти. Головне, щоб медіатор зміг шляхом переговорів домовитися з обома сторонами по виникаючим конфліктним питанням для їх мирного вирішення. Тим самим прискорити завершення сімейного конфлікту. Адже на практиці такі суперечки тривають роками, навмисно відтягуються однією зі сторін, намагаючись щось виграти.
Часто медіаторами радять вибирати психологів. Пояснюють тим, що психологи найкраще знаходять підхід до людей, ґрунтуючись на знання. З цим можна посперечатися.
Чи може юрист бути медіатором?
Але, якщо справа практично нерозв’язна або вже в суді, то радимо в якості медіатора вибрати людину з юридичною вищою освітою. Спеціаліст-юрист знає закони держави, та до того ж практик, швидко допоможе розібратися в сімейній суперечці.
Юристи знають психологію на високому рівні, інакше не змогли б працювати в правовій сфері. Це тонкі психологи, володіючі законами, тому їм можна довіритися в питаннях сімейного права.
Саме сімейні конфлікти дуже болючі для обох сторін. Особливо страждають діти, про яких батьки мало думають в ці моменти життя. Їм здається, що малюки або підлітки не помітять і не відчують сімейну біль і розбрат, хоча, насправді, це травмує незміцнілу дитячу психіку, проявляючись через деякий час.
Рекомендуємо не затягувати з шлюборозлучними процесами, приходити до обопільної вигідної угоди, звернувшись до юристів-професіоналів за допомогою.