Повний супровід податкових перевірок

Юридична компанія «Астрея» фокусується на комплексному супроводі Вашого бізнесу. Ми пропонуємо повний або частковий супровід, юридичний та бухгалтерський, для Вашої компанії, що дасть Вам можливість зосередитися на веденні бізнесу.

Податкові юристи Юридичної компанії «Астрея» допоможуть Вам у вирішенні наступних питань:

  1. Податкової консультації бізнесу. Та не тільки, в тому числі й інших питань: транспортний податок, податок на нерухомість або розкіш, податок на спадщину, земельний податок та інші. Консультацію Ви можете отримати усно або письмово, віддалено, або будь - яким зручним для Вас способом.
  2. Вибрати систему оподаткування, найкращу для Вашого бізнесу.
  3. Прогнозування та розрахунок податкового навантаження, що допоможе Вам у веденні і плануванні бізнесу.
  4. Оптимізації оподаткування – це не ухилення від податків, а планування оподаткування. Наші спеціалісти підкажуть як, згідно діючого законодавства, зменшити витрати на податки.
  5. Пройти податкові перевірки. Спеціалісти нашої компанії, використовуючи свій досвід та знання, під час перевірки завжди будуть з Вами.
  6. Результатом перевірки, зазвичай, є складання акту. У разі незгоди з тим, як проводилась перевірка та з висновками перевірки, наші фахівці допоможуть Вам оскаржити і акт, і саму перевірку. Підготувавши та подавши заперечення до контролюючого органу, який проводив перевірку. Важливо не пропустити строки подання заперечення.
  7. Супровід участі платника у розгляді заперечень. Згідно діючого законодавства, а саме, п. 44.7 ст. 44 Податкового кодексу, Ви маєте право подати додаткові документи з запереченням та Ви або Ваш представник маєте право брати участь у розгляді заперечень. Нюанс: якщо Ви бажаєте використати своє право платника у розгляді заперечення, про це потрібно вказати у самому запереченні.
  8. При отриманні податкового повідомлення – рішення (ППР) ми допоможемо виконати процедуру оскарження ППР, захистити Ваші права та інтереси. Надамо поради, що треба робити якщо перевіряють Ваших контрагентів. Якщо контролюючий орган знайде податкові порушення, це стане підставою перевірок Ваших контрагентів. В таких випадках, наше завдання - мінімізувати ризики, захистити Ваш бізнес, не допустити втрати партнерів та клієнтів.

Податкова може:

  • анулювати реєстрацію ПДВ;
  • визнати угоди безтоварними;
  • відмовити у прийомі декларації на прибуток, та інше.
  1. В оскарженні ППР. Згідно Податкового кодексу України, якщо Ви вважаєте, що контролюючий орган вийшов за межі своїх повноважень, неправильно визначив суму грошових зобов’язань, або прийняв рішення, що суперечить діючому законодавству, Ви маєте право оскаржити його дії.

Існують два виду оскарження:

1. Адміністративне оскарження ППР

Ми допоможемо підготувати та подати скаргу до центрального органу виконавчої влади про перегляд рішення. Згідно з п. 56.3 ст. 56 Податкового кодексу, скарга подається у письмовій формі (рекомендуємо додати копії документів, належним чином засвідчені, доказами та розрахунками) протягом 10 календарних днів, з дня отримання вами ППР.

ВАЖЛИВО: згідно ст. 58 Податкового Кодексу, акт або ППР вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. Наприклад: лист повернувся до відправника (контролюючого органу) з відміткою Укрпошти «за зазначеною адресою адресата немає» або «вибули».

2. Судове оскарження

Крайній захід, бажано не доводити до нього. Ми робимо все можливе, щоб його уникнути. Але якщо потрібно Ваші інтереси захищати у суді, наші податкові адвокати готові використати свої знання та досвід для оскарження дій контролюючого органу.

Повний супровід податкових перевірок

Кількість податкових перевірок з кожним роком зростає. Надаючи супровід Вашому бізнесу, Юридична компанія «Астрея» намагається повного і правильного документального оформлення Вашого бізнесу.

Результат податкових перевірок може бути позитивним, коли відсутні порушення, складається довідка. Може бути і негативним, контролюючим органом встановлено факт недотримання податкового законодавства. Як правило, другий варіант найбільш поширений. По ньому складається акт, а надалі нарахування платникові податку додаткових зобов’язань податкових, несплата яких своєчасно, може призвести до виникнення податкового боргу. Засмучуватися в даному випадку не поспішайте.

Із практики сміливо можемо стверджувати:

  • по – перше: часто податкові перевірки проводяться з порушенням законодавства;
  • по – друге: ви маєте право оскаржити дані перевірці.

Як правило, керівникам фірм (підприємств, компаніям) бракує необхідних знань та досвіду, щоб захистити та відстояти свої права. На допомогу в цьому випадку стануть податкові адвокати Юридичної компанії «Астрея», які надають юридичні і бухгалтерські послуги, враховуючи діюче законодавство України та побажання клієнтів (поправки в законі 466 за 2020 р.). Використовуючи свій багаторічний досвід, податкові адвокати Астреї допоможуть керівникові фірми (підприємства, компанії) вирішити всі завдання, пов’язані з податковою та фінансовою діяльністю.

Види податкових перевірок:

Згідно діючого законодавства України, основними видами податкових перевірок, які проводять органи державної фіскальної служби України, є:

  • Камеральна перевірка. Проводиться в приміщенні ДФС (головна особливість даної перевірки). Дана перевірка ґрунтується тільки на цифрах, які беруться з податкових декларацій, поданих платниками податків. Також розглядається інформація: з відомостей Єдиного реєстру акцизних накладних, з системи електронного адміністрування ПДВ, з системи електронного адміністрування реалізації пального. Головна мета даної перевірки - виявити помилки (методологічні або арифметичні) у звітності, поданої платником податків, через які виникло заниження або збільшення податкового зобов’язання.
  • Документальна податкова перевірка. Основна мета якої - своєчасне виявлення повноти та достовірності усіх нарахувань, виплат, передбачених Податковим кодексом, перевірка дотримання трудового законодавства, валютного та інших законодавств.
  • Фактична перевірка податкової. Здійснюється за місцем фактичної діяльності фірми (підприємства, компанії). Спрямована на контроль дотримання законодавства по: порядку проведення розрахункових – касових операцій, обороту готівки, наявність посвідчень та ліцензій, пов’язаних із господарською діяльністю платника податків, враховуючи виробництво та оборот підакцизних товарів.
  • Документальна перевірка:
  1. Планова податкова перевірка. Проводиться співробітниками державної фіскальної служби, відповідно до завчасно складеного плану-графіка.
  2. Позапланова податкова перевірка. Проводиться згідно порядку, зазначеному у ст. 78 Податкового кодексу. Без попереднього попередження, може проводитись декілька раз на рік.

Підстави для проведення позапланової податкової перевірки:

  • Надходження до податкової служби інформації про порушення валютного, податкового, або іншого законодавства платником податків, за умови, що впродовж 15 днів, платник податків не відповів на письмовий запит із податкової.
  • Платник податків не подав або несвоєчасно подав податкову декларацію, та/або іншу звітність, яку потрібно подати, згідно діючого законодавства України.
  • Платник податків подав недостовірну інформацію, або коли в його даних виявлена недостовірність та впродовж 15 днів, платник податків не відповів на письмовий запит із податкової.
  • Платник податків направив заперечення до ДФС на акт податкової перевірки. В даному випадку виконується повна або часткова ревізія перевірки, яка проводилася.
  1. Виїзна податкова перевірка. Виконується згідно ст. 75.1.2 Податкового Кодексу України, проводиться за місцезнаходженням платника податків, або місцем знаходження об’єкта, який належить даному платнику податків.
  2. Невиїзна податкова перевірка. Виконується за місцем знаходження контролюючого органу.

За результатами будь-якої перевірки складається довідка або акт контролюючим органом. Якщо складається акт, в ньому зазначаються всі порушення, які на думку контролюючого органу, виявлені в процесі перевірки. Керівник фірми (підприємства, компанії) повинен або підписати цей акт, або відмовитися його підписувати, якщо він не згоден з результатами перевірки. Та використати законну можливість оскаржити результати перевірки, що надасть йому можливість захистити свої права та інтереси, та права і інтереси фірми (підприємства, компанії), та уникнути сплати штрафу. Нагадуємо, що Керівник та головний бухгалтер несе кримінальну та адміністративну відповідальність за діяльність фірми (підприємства, компанії).

Як підготуватися до податкової перевірки?

Податкова перевірка - це стресова подія для кожного керівника. Але вона передбачена чинним законодавством, тому рано чи пізно кожне підприємство проходить крізь неї.

Наші рекомендації, які ми радимо використовувати:

  1. Готуйтеся до податкової перевірки постійно, наведіть порядок в документації.
  2. У бухгалтерії зберігайте тільки бухгалтерські документи, всі інші документи зберігайте в іншому місці. Усі чернетки видалити, лишивши можливості податківця накласти штраф.
  3. Завчасно створити робоче місце перевіряючому, не даючи йому можливості неформально спілкуватися зі співробітниками. Щоб уникнути не навмисного виявлення деяких правопорушень.
  4. Потурбуйтеся заздалегідь про призначення осіб, які будуть спілкуватися з перевіряючими.
  5. Ведіть спеціальний журнал перевірок (планових та позапланових) податкової інспекції. Ви маєте право не допускати перевіряючих на підприємство з інспекцію, якщо вони відмовляються зробити про це запис у журналі.
  6. Слідкуйте за нововведеннями До Податкового кодексу України.

Звичайно, головна мета - успішне проходження будь-якої перевірки. Для цього потрібно систематично та планомірно готуватися до неї. Податкові адвокати Юридичної компанії «Астрея» допоможуть Вам в цьому.

Для вирішення Ваших питань, зв’яжіться з нами зручним для вас способом.

Для постійних клієнтів у Юридичній компанії «Астрея» діють вигідні знижки.

TOP