- Повернення боргів
- Абонентське обслуговування, юридичний супровід
- Кадрове діловодство
- Податкова практика. Повний супровід податкових перевірок
- Судові спори та виконавче провадження
- Відшкодування збитку в ДТП
- Трудове право
- Сімейне право
- Будівництво та нерухомість
- Земельне право
- Корпоративне право, злиття та поглинання
Земельне право
Юристи Юридичної компанії «Астрея» надають кваліфіковані консультації та повний спектр послуг в сфері земельного права.
Ви отримуєте професійну допомогу в питаннях реєстрації прав на землю, а також юридичний супровід угод і підписання договорів.
Наші фахівці проводять експертизу Ваших документів, складають договори, акти, позови, претензії до відповідних інстанцій.
Керівництвом є Земельний кодекс України. Він регулює земельні правовідносини, підстави і порядок виникнення, здійснення, припинення і захисту земельних прав суб'єктів. Суб'єктами виступають фізичні і юридичні особи, органи місцевого самоврядування і державної влади.
Земельний кодекс України розглядає землю не лише як об'єкт власності та господарювання, але, в той же час, і як природний ресурс - елемент довкілля. У статті 14 Конституції України говориться про те, що земля - національне багатство і знаходиться під захистом держави. Кожен власник земельної ділянки повинен знати свої права, щоб правильно розпоряджатися, господарювати, володіти землею.
Юридична допомога із земельних питань
- Консультації з питань купівлі-продажу, оренди земельних ділянок, плати земельного податку фізичними і юридичними особами.
- Складання договорів купівлі-продажу, оренди, дарчої, земельного сервітута (постійного або термінового).
- Реєстрація права на володіння земельною ділянкою.
- Супровід юриста при підписанні договорів.
- Юридичний супровід по приватизації землі.
- Реєстрація права обмеженого використання земельної ділянки: для проїзду, проходу, проложения комунікацій (земельний сервітут).
- Правова допомога при зміні цільового призначення земельної ділянки (якщо ця операція можлива і немає обмежень).
- Захист по всіх видах виникаючих земельних суперечок (межі земельних ділянок, права власності, вилучення ділянок, земляні роботи, що проводяться, відшкодування збитків).
- Представляємо інтереси клієнта в усіх судових інстанціях при виникненні земельних суперечок.
Земельне право найчастіше регулює виникаючі земельні суперечки, які є складними і заплутаними. Тільки висококваліфіковані фахівці - юристи, що мають правові знання і досвід, зможуть повноцінно допомогти і вирішити земельні питання. Звертайтеся в юридичну компанію Астрея в Києві для безкоштовної консультації.
Купівля-продаж земельної ділянки
Договір купівлі-продажу земельної ділянки (землі) укладають і завіряють у нотаріуса. Це документ, що підтверджує право власності на землю. Після чого нотаріус реєструє право власності покупця в Державному реєстрі речових прав.
Перед купівлею ділянки землі рекомендуємо визначити реальне місце розташування, вказане в документах. Зробити його зовнішній огляд, щоб знати: чи є на нім будівлі, чи закладений фундамент, чи виділений він в дійсності (обгороджений або є розмітка по межах ділянки). Поспілкуватися з сусідами (чия ділянка, чи не продавалась вона вже кілька разів і так далі).
Нотаріус обов'язково перевіряє достовірність документів на землю перед укладенням договору, використовуючи спеціальні бази. Укладений договір купівлі-продажу землі у нотаріуса мінімізує ризики, як для покупця, так і для продавця. Додатково рекомендуємо перевірити, самостійно або з нашою допомогою, в земельних ресурсах: чия ділянка, скільки Актів видавалося на цю ділянку. (Іноді на одну ділянку видається 2 і більше Актів).
Необхідні документи для укладення договору купівлі-продажу землі фізичними особами:
- Паспорти покупця і продавця.
- Ідентифікаційні коди обох сторін.
- Оцінка експерта про ринкову вартість землі.
- Документи, що засвідчують право власності на землю.
- Витягання довідок з Державного земельного кадастру.
При угоді купівлі-продажу землі за участю юридичної особи необхідно надати:
- Статут або Засновницький договір;
- Виписку з Єдиного державного реєстру України;
- Паспорт представника юридичної особи;
- Рішення або протокол зборів юридичної особи, що підтверджують намір купівлі-продажу землі;
- Документ, що засвідчує право юр. особи підписувати документи по купівлі-продажу землі (протокол, наказ або доручення, завірене нотаріусом).
Оформлення земельної ділянки (додаткові правила)
- Якщо ділянка землі, що продається, знаходиться в спільній власності, наприклад, подружжя, то другій стороні (чоловікові або дружині) необхідно представити свої документи (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про шлюб) для оформлення нотаріальної заяви про згоду на продаж землі.
- Для оформлення земельної ділянки на неповнолітню дитину потрібно згоду його батьків, усиновлювачів, опікунів і дозвіл органів опіки і опікування.
- При володінні ділянкою декількох осіб (фізичних або юридичних) потрібно відмову власників від переважного права купівлі землі на користь продажу своєї долі особі, що продає.
- При цільовому призначенні: земля для будівництва, потрібно довідку про відсутність яких-небудь будівель.
- При цільовому призначенні: земля для ведення особистого сільського господарства, потрібна довідка про те, що ця ділянка не є паєм.
Документи, які повинен мати власник землі після купівлі:
- Договір купівлі-продажу землі.
- Довідка з Єдиного державного реєстру (ЄДР) про реєстрацію права власності на землю.
- Акт на земельну ділянку. (Оформлюють і отримують в земельних ресурсах).
Документи, які повинен мати продавець землі після угоди:
- Копію договору купівлі-продажу землі
- Квитанцію про сплату податку (якщо було таке зобов'язання).
Оренда земельної ділянки
Нині оренда земельних ділянок зустрічається дуже часто. На основі статті 33 Закону України «Про оренду землі», ч.1 оформляється договір оренди на тимчасове платне користування землею. При закінченні орендного терміну слідує договір відновлення. Для цього Вам потрібно підготувати пакет документів: на підставі якого у нотаріуса завіряється договір оренди.
Земельні суперечки
Виникає маса питань у орендодавців і орендарів, які вимагають правового рішення. У законодавство постійно вносяться зміни і доповнення, тому найрозумніше звернутися за консультацією до юриста з питання, що цікавить: купівлі-продажу, оренди, суборенди землі, щоб згодом уникнути земельних суперечок. Враховуючи недосконалість законодавства в земельному праві, неоднозначність трактування норм земельного законодавства, радимо довірити вирішення свого питання юристам-професіоналам юридичної фірми «Астрея». Оскільки у нас напрацьований багаторічний практичний досвід по земельних спорах, земельно-правових стосунках, у вирішенні земельних питань, тісно взаємозв'язаних з будівництвом і нерухомістю.