Митний контроль для людей завжди проходить як хвилююча подія. Багато незнайомих нюансів, хоча всі читають і вивчають процес проходження контрольного пункту. Проте, без юридичної допомоги не обійтися.
За чинним українським законодавством, а саме Постановою Нацбанку України № 148 від 27.05.2008 року, фізична особа без письмового декларування на митниці має право вивозити з України і ввозити в Україну грошові готівкові кошти в сумі, яка становить в еквіваленті не більше 10 000 євро за курсом НБУ. Мало хто знає про ці обмеження, тому що інформація з даного питання відсутня всюди: в аеропорту, пунктах пропуску на митниці, як в Україні, так і за кордоном. Митні органи вилучають при виявленні готівку за еквівалентом курсу НБУ в сумі понад 10 000 євро на дату вивезення (ввезення). Згодом, за рішенням суду, конфіскує.
На підставі ст. 147 Митного кодексу України митні органи та суди встановлюють порушення порядку проходження спрощеного контролю на митниці в зелених зонах (коридорах).
У Постанові НБУ № 148 від 27.05.2008 року зазначено, що фізична особа зобов’язана задекларувати суму, що перевищує 10 000 євро, а зазначених обмежень на ввезення грошових коштів немає.
Неправомірність вилучення і конфіскації грошей (матеріальних засобів)
- По – перше: іноземна валюта, ввезення або вивезення якої обмежено або заборонено, не є товаром. А отже не може бути вилучена і конфіскована.
- По – друге: конфіскація товару, відповідно до вимог статті 465 Митного кодексу України, передбачена тільки для товарів, вивезення або ввезення яких обмежено або заборонено чинним українським законодавством.
- По – третє: при безкоштовному ввезенні або вивезенні через митний кордон товару, кількість якого перевищує дозволене, передбачена відповідальність. Це штраф 1700 гривень (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян України), тобто конфіскація не передбачена законодавством України.
- По – четверте: відповідальність, у вигляді конфіскації грошових коштів (іноземної валюти) за порушення митних правил, є порушення статті 1 Протоколу № 1 Європейської конвенції із захисту прав людини. Згідно з якою кожна фізична та юридична особа має право на повагу до особистого майна. Нікого не можуть позбавити його майна, інакше як в інтересах суспільства і на законних умовах.
Якщо сталася ситуація, коли були вилучені грошові кошти, що перевищують еквівалент 10 000 євро, рекомендуємо звернутися до фахівців за правовою підтримкою та допомогою для повернення ваших грошей. За допомогою фахівців у вас є шанс повернути свої кошти, лише сплативши штраф у сумі 1 700 грн.
Як повернути кошти (гроші), вилучені на митниці
- Довести, що ви не зробили більше ніяких незаконних дій, крім як не задекларували грошові кошти.
- Пояснити законність походження грошей.
- Переконати, що до вас не можна застосовувати санкцію конфіскації грошей.
Повернути конфісковані кошти реально з юридичною допомогою. Слід тільки звернутися до знаючих і компетентних у цьому питанні юристів.